NARODOWE CZYTANIE 2022

Utworzono dnia 07.09.2022

NARODOWE CZYTANIE Z GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W KRZYNOWŁODZE MAŁEJ.

„Romantyczność”, „Świtezianka”, „Rękawiczka”, „Pani Twardowska” oraz „Powrót Taty”, tych wybranych utworów lektury A. Mickiewicza pt. „Ballady i Romanse” mieliśmy okazję słuchać 5 września, w piękne słoneczne przedpołudnie na placu Gminnym przy fontannie, podczas Narodowego Czytania 2022 zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzynowłodze Małej.

Lektorami tegorocznej akcji były Panie z różnych instytucji działających w Naszej Gminie: Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, Klubu Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich z Rudna Jeziorowego, Urzędu Gminy, oraz Naszej Biblioteki. Miłą niespodzianką oraz dodatkową atrakcją było zaś piękne recytowanie „Pani Twardowskiej” przez jedną z uczestniczek spotkania. Narodowe Czytanie w Krzynowłodze Małej cieszyło się ogólnym zainteresowaniem, na które przybyło wielu słuchaczy. Swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko nauczyciele wraz z uczniami, ale również wielu mieszkańców naszej gminy. Nie obyło się bez pamiątek. Wszyscy lektorzy otrzymali pamiątkowe przypinki zakupione przez Naszą Bibliotekę a pozostali słuchacze mogli otrzymać pamiątkowy stempel  Narodowego Czytania 2022, przesłany do Biblioteki przez  Parę Prezydencką.

Całe spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze a Wszystkim przybyłym gościom Serdecznie Dziękujemy i Zapraszamy na kolejne spotkania, które będą organizowane przez Naszą Bibliotekę.

Narodowe Czytanie 2022

Utworzono dnia 07.09.2022, 15:19