OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Utworzono dnia 30.09.2022
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ
GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r.
z inicjatywy Polskiej Izby Książki i skierowane jest przede wszystkim do dzieci.
Gminna Biblioteka Publiczna w Krzynowłodze Małej, z tej właśnie okazji, zaprosiła uczniów wszystkich klas pierwszych Szkół Podstawowych z terenu gminy. Dzieci miały okazję wysłuchać, nie tylko pięknych bajek i różnych opowieści , wspaniałych wierszy pisarek : M. Konopnickiej i J. Porazińskiej, czytanych przez Naszą Bibliotekarkę, Inspektora Oświaty i Kultury, Wychowawczynie oraz Rodziców, ale uczestnicy spotkania mieli także okazję zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, poznały pracę bibliotekarza, oraz nasz księgozbiór. To wszystko zaowocowało założeniem karty czytelnika przez wielu uczestników tego wydarzenia.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze, dzieci otrzymały pamiątkowe podziękowania za wzorowe uczestnictwo. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i upominków.
Bardzo Serdecznie Dziękujemy Dyrektorom Szkół z Ulatowo Adam i Krzynowłogi Małej oraz Wychowawcom i Rodzicom uczniów klas pierwszych za umożliwienie uczestnictwa dzieci w tym Ważnym Wydarzeniu w Naszej Bibliotece.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Utworzono dnia 30.09.2022, 14:30